Zeynep ÇERÇEVİK – 25.08.2022

  Değerli Prof. Dr. Oktar ASOĞLU size, ekibinize ve Serap Hanım’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Annem Zeynep ÇERÇEVİK’e 2021 yılı Ağustos ayında yapılan kolonoskopi sonucu Rektum CA tanısı konulduğunda sanki dünya başımıza yıkılmıştı.
Aydın’daydık. Hoca arayışına girdik.

Önce İzmir’de bir hoca bulduk. Hemen randevu oluşturup, kardeşim ve annem hocanın muayenehanesine gittiler. Gerekli PET ve MR çekimleri özel bir merkezde yapıldı. Hoca sonuçları değerlendirilip bilmediğimiz bu zorlu süreçte bize özellikle de anneme moral ve güven vermesi gerekiyorken, Annemin yüzüne bile bakmaz tavrı, altüst olan moralini tamamen sıfırladı.

Bizler de güçlü olmalıydık inanmalıydık ki süreci kolaylıkla atlatalım.
İzmir dönüşü sürecin bu şekilde ilerlemesinin çok zor olacağına karar verip tekrar hoca arayışına girdik.

Şükür ki bir tanıdık vasıtasıyla karşımıza Oktar ASOĞLU hocam çıktı. Biz Aydın’da Oktar Hocam İstanbul’daydı. Daha önce hiç gitmemiştik İstanbul’a, mesafe de vardı. Nasıl olacak derken çaresizlik içinde telefona sarıldık. Karşı taraf telefonu açtığındaki sesindeki pozitiflik durumu anlattığımızdaki bize verdiği enerji bizim modumuzu yükseltmişti. Eve doğru adresteyiz dedirtti. Hemen elimizdeki PET ve MR çekimlerini gönderip Oktar Hocam ile görüşüp randevu oluşturdu kardeşim ve annem ile İstanbul’a gittiler. İyi ki de gitmişler. Döndüklerindeki enerji görülmeye değerdi. Annem o kadar moral bulup, güven duymuştu ki; Evet tam aradığımız da buydu.

Oktar Hocam o kadar içten samimi ve güler yüzle yaklaşıp süreç ve durumu bizim anlayacağımız bir dille aktarmış ki annem artık inanmıştı yeneceğine.
Annem öncelikle tedavinin ilk aşaması için Radyoterapi alması gerekiyordu. Aydın’da olduğumuz için Denizli’de özel bir sağlık merkezinde Radyoterapi aldı. Sonrasında Aralık 2021’de 1. Ameliyatını, Ocak 2022’de 2. Ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Ameliyat sonrası ne zaman ulaşmak istediysek hocamıza ulaştık. Sorularımız hiçbir zaman cevapsız kalmadı.

Oktar Hocam’a minnettarız. Mükemmel bir insan. Alanında üstün başarılı. İyiki ülkemizde böyle değerler var.

Prof. Dr. Oktar ASOĞLU ve tüm ekibine saygılar ve başarılar diliyorum.

Zeynep ÇERÇEVİK