Talip AKTAŞ

“2017 Temmuz ayında halsizlik, kabızlık ve kilo verme şikayeti ile kızımın isteği doğrultusunda check up yaptırmak için hastaneye gittim, kan değerlerim de bir sıkıntı olmasa da; gaitada gizli kan testinin pozitif çıkması sonucu; doktor kolonoskopi yaptırmam gerektiğini söyledi, ben geçmiş tecrübelerime dayanarak hemeroid(basur)olabileceğini düşündüm ama yine de kolonoskopi yaptırdım; rektum bölgesinde tümörün oluşumu bu işleme tam anlamıyla izin vermese de polip alınarak patoloji sonucunu beklememi söylediler.Hemen sonrasında doktorlarla görüştüğümde acil ameliyat olmam gerektiği ve tümörlü bölgenin acil alınması gerektiği söylendi. Hiç beklemediğim bir anda babam ve erkek kardeşimi de bu hastalıktan kaybetmişken bir anda şok oldum ve karamsarlığa kapıldım. Tüm ailem ve asistanım doktor arayışına girerek beni farklı doktorlara götürdüler ,ameliyatsız çözümler olabileceği şeklindeki haberler bana bir umut olmuştu. İnternet araştırmalarım sonucu Oktar Bey’in asistanından randevu aldım, kızımın arkadaşının doktor babası meslektaşının rektum kanseri konusunda çok iyi bir profesör olduğunu söylemesi üzerine; içim de biraz daha rahat bir şekilde kızımla görüşmeye gittim. Sadece görüşme olacağını düşünürken bir anda ameliyat günü alıp çıkacağımı tahmin bile edemezdim. Oktar Bey samimi davranışları ,sevecen konuşmaları ve güleryüzü ile sanki yıllardır tanıdığım bir dostum gibi davrandı. Hastalığımın basit bir ameliyatla hallolacağını, bir haftalık bir dinlenme ile işime çok rahat bir şekilde gideceğimi söylediğinde çok mutlu olmuştum. Tereddüt etmeden doktorumu buldum dedim.

15 Ağustos 2017 günü Maslak Acıbadem’de ameliyatımı oldum; 3 gün hastanede kalış süresince Oktar Bey ve ekibinin her gün kontrole gelmesi de kendimi çok iyi hissettiriyordu. Taburcu olacağım sabah kendimi iyi hissediyordum ve iş yerime gidip bazı işlerime bakmam gerekiyordu; oğlum ve eşim ne kadar karşı çıksa da taburcu olduktan sonra bir yarım saatliğine iş yerime gidip bazı işleri kontrol edip; tekrar evime döndüm.(bu detayı benim gibi işini çok seven ve ameliyatın zor olacağını düşünen hastalar için veriyorum). Yaklaşık bir hafta sonra patoloji sonucununda güzel gelmesi ile mutluluğum ikiye katlandı, bu sürecin böyle kolay geçebileceğini hiç düşünmemiştim. 5 yıl süre ile üç ayda bir kan testi yaptırıp kontrole gideceğim; PET ve kolonoskopi ile de kontrol altında olacağım, bu yakın takip ile hem sağlığım emin ellerde olacak hem de Oktar Bey’in pozitif enerjisinden ve güzel sohbetinden faydalanacağım.

Değerli Profesör Oktar Asoğlu kendini hastalarına ve mesleğine adamış ,ülkemizin yetiştirdiği iyi kalpli ve çok kıymetli bir bilim insanıdır. Onu tanıdığım ve bu süreci beraber yaşadığım için kendisine müteşekkirim, bu hastalığı olan insanlara da her girdiğim ortamda kendisini anlatıp, tavsiye ediyorum.

Bu süreçte yanımda olan evlatlarım, eşim ve dostlarıma da teşekkür ediyorum

Tüm hastalara acil şifalar diliyorum…”