Solmaz SAYAN kızı

“Anneme 2 sene önce halsizlik, dışkılamada değişiklik, düzensizlik, kanama, karın ağrısı gibi şikayetleri üzerine yapılan kolonoskopide Rektum CA teşhisi kondu. 1 ay boyunca haftada 5 gün kemoterapi hapı ve radyoterapi uygulandı. Sonrasında yapılan kontrolde kaybolmuş tümör tanısı kondu. Çok sevinmiş ve rahatlamıştık. Buna güvenerek kontrol ve takip yapılmadı. Ama 6 ay önce başlayan aynı şikayetler üzerine hastalığın nüksettiği öğrenildi. Tekrar RT alamayacağı için 15 günde 1 defa olmak üzere 3 ay damar yoluyla KT uygulandı. Sonrasında çekilen MR’da tümörün küçülmediği hatta 5 cm boyutundan 6,7 cm’e ulaştığı görüldü. (Aralık 2017)

Prof. Dr. Oktar Asoğlu’nu televizyonda izlemiş, internetten araştırmıştık. Konusunda uzman ve güvenilir olduğu izlenimi edinmiştik. Zaman kaybetmeden İstanbul’a gelerek randevu aldık. İlk görüşmemizde pozitif enerjisi, güven veren yaklaşımıyla kısa sürede ekibiyle birlikte bütün tetkikleri inceleyerek ameliyata karar verip, içtenliği ile bizi ikna etti.

Değerli hocamız böyle kapsamlı bir ameliyatı kısa sürede bilgi, beceri ve deneyimi ile başarı ile gerçekleştirdi.(4 Ocak 2018)

Hastane ve sonrasında, ilgi ve alakası, moral vermesi, hastayı rahatlatması, her bakımdan yardımcı olmasıyla ne kadar doğru adreste olduğumuzu bir kez daha anladık.

Güzel bir ameliyat geçtiği doktorumuzun müjdelediği patoloji raporuyla da belirlendi. Önce Allah’ın izniyle, annemi sağlığına kavuşturan, ağrılarından, hastalığından kurtaran sevgili doktorumuz Oktar Asoğlu başta olmak üzere Boğaziçi Klinik Bilimler Akademisi tüm doktor ve ekibine sonsuz teşekkürler…
İyi ki varsınız, iyi ki size rastladık. Sizin gibi bir doktorun varlığı ülkemiz için bir şans.”