Selami DENİZ – 19.05.2021

  Değerli hocam öncelikle babamın geçirdiği tedavi sürecinde gösterdiğiniz  ilgi alaka icin başta size, yardımcınız Dr. Vusal beye , bize her konuda yardımcı olan Zuhal Hn. ve Serap Hanıma çok teşekkür ediyorum.   

2020 temmuz ayında farklı şikayetlerden gittiğimiz Edirne Devlet Hastanesinde babama rektum Ca teşhisi kondu. Ve öncelikle ışın tedavisi akabinde Kematoropi süreci olmamız gerektiği sonrasında eğer biz istersek ameliyat olabileceğimiz yada bu süreçleri tekrarlayarak babamın hayatına devam edeceği söylendi. Eğer ameliyat olmayı tercih edersek tümörün makata çok yakın olduğundan babamın ömür boyu kolostomi kullanmak zorunda olduğu, mesafenin yakınlığından dolayı aksinin mümkün olmadığı ifade edildi.  Aldığımız bu can sıkıcı haber ve içimize sinmeyen tedavi önerisi ile oradan ayrıldık. Aynı gün değerli bir aile dostumuzun önerisi ile asistanınız Zuhal Hanıma ulaştık ve ertesi gün için randevumuzu aldık. Daha ilk tanıştığımızda bizlere verdiğiniz güven o an hepimizi çok mutlu etmişti. Yaptığınız tetkikler sonucu tümörün makata 2.5 cm mesafede olduğunu ve ameliyat için yeterli mesafenin olduğunu söylediniz, telaş edecek bir durum olmadığını herseyin eskisi gibi olacağını söylediniz. Edirne ‘den İstanbul’a  gelirken ve dönerken yaşadığımız değişimi kelimelerle anlatmam mümkün değil. Ameliyat öncesi önerdiğiniz Kematoropi tedavisinden sonra sıkıntısız bir şekilde ameliyatımız gerçekleşti, Hastanede de siz ve Acıbadem Maslak personelinin ilgisinden çok memnun kaldık. Hafta sonu tatiline çıkmadan önce sabahın 5 inde hastalarınızı ziyaret ettiğinizi unutamam. Bizim gibi sıkıntısı olan insanlarda hastanın doktoruna ve tedaviye  olan inancının çok önemli olduğu kanısındayım. Yaşadığımız süreçte muayenehanenize her geldiğimizde ilk geldiğimiz gün gibi endişe dolu gözlerle içeri giren çok kişiye şahit oldum. Ama yine bizim gibi hemen hepsinin gülümseyerek yanınızdan ayrılıklarını gördüm.   

Babam çiftçilik yapan bir insan ve şuan sayenizde eskisi gibi hayatına devam ediyor. Size ve ekibinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum hocam. Pozitif enerjiniz sonsuza dek sürsün   

Selami Deniz oğlu Ferdi Deniz