Rahime TANRIVERDİ – 06.04.2020

  Prof. Dr. Oktar ASOĞLU ve Ekibine Teşekkürler  

Öncelikle değerli doktorumuz Prof. Dr. Oktar ASOĞLU ve değerli ekibine teşekkür ediyoruz. 75 yaşındaki annemize 05.02.2020 tarihinde yapılan kolonoskopi çekimi ve tetkikler sonucu rektum CA teşhisi konuldu. Ayrıca akciğerde metastaz yaptığı tespit edildi. Bir yandan büyük bir şok ve üzüntü yaşarken, bir yandan da doktor arayışına girdik. Gittiğimiz doktorlar tarafından 5-6 aylık kemoterapi görmesi gerektiği, daha sonra ameliyat seçeneğinin değerlendirileceği söylendikçe ümitsizliğimiz artıyordu. Bu süreçte bir doktor arkadaşımın “Oktar hocama gidin. Bilgi ve deneyimine güvenim sonsuz” sözlerinden sonra randevu aldık.

Oktar hocamın kliniğine tanışmak için gittiğimizde hocamın enerjisi, bilgisi, samimiyeti ve kendine olan özgüveni bizi ve annemizi etkilemiş; doğru yerde olduğumuzu hissetmemizi sağlamıştı. Yaptığı muayene ve titizlikle incelediği sonuçlardan sonra “Önce ameliyat sonra evde koruyucu tedavi düşünüyorum” dediği an bizim için yeniden ümit ışığı doğmuş, annemizin yüzünden tedirgin ifade kalkmıştı. Bu süreç sonucunda annemizi, Prof. Dr. Oktar ASOĞLU hocama ve ekibine teslim ettik.

O günden sonra tüm tedavi sürecini hocam organize etti. Göğüs cerrahi ile birlikte girdikleri ameliyatta annemiz hem akciğerindeki hem de kolondaki tümörden kurtuldu. 10 gün sonra 2. operasyonla takılan torba çıkarıldı. Patoloji sonuçlarında tümörün tamamen temizlendiği gözüktü. Çok hızlı bir şekilde sağlığına kavuştu.

Hastanede olduğumuz günlerde hocamın annemize, diğer hastalarına, hasta yakınlarına gösterdiği ilgi bizlerin doktorluğunun yanında, insanlığına da hayran kalmamızı sağladı. İyi ki varsınız hocam. İyi ki sizi tanıdık. Mükemmel kişiliğinizle, büyüleyen meslek aşkınızla, deneyimlerinizle şifa dağıtacağınız nice yıllarınız olsun.

Sizi çok seviyoruz…