Nurseli DURMAZ – 31.08.2020

  Eşim Yunus Emre Durmaz adına Nurseli Durmaz;

Herşey 1 sene önce tahlillerde kan düşüklüğü ile başlamıştı. Defalarca kontrolleri yaptıralım dememe rağmen eşimi bir sene doktorlara götüremedim.

72 yaşında enerji ile rahatsızlığı olmayan, tuvalet terbiyesi olan sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlığı olmayan erken yatıp erken kalkan sağlıklı bir kişiydi. Ta ki Mart 2020 ayında yürüdüğünde gaz ile birlikte dışkı kaçağı olunca doktora gitmeye ikna oldu.

Tahliller akabinde kolonoskopi daha çekim yapılmadan parmak muayenesinde doktor müjde verir gibi bir tümörümüz var dedi. Biz şokta!!! Evet rektumda tümör tespit edildi. İleri tetkikler yapıldı. Patoloji raporu sonuç Adenokarsinom CA.

Doktor kuzenimiz kanalıyla araştırma yaptık. Çok kötü bir süreçti belirsizlik vardı. Şaşkındık. Tavsiye üzerine bir hastaneye gittik. Önce ameliyat dediler sonra önce kemo+radyoterapi sonra ameliyat ve kalıcı kese takılacaktı. Ekip bana güven vermemişti.

Ben internette araştırma yaptığımda rektum kanseri üzerine uzmanlaşmış akademisyen Prof. Dr. Oktar Asoğlu nun bilgilerine ve yorumlarına ulaştım. Eşime benim içimde bir his hayır diyor. Oktar beye gitmeden ameliyat olmayacaksın dedim. Çünkü hatalı ameliyatın dönüşleri çok zor oluyor. Neyse dinledi randevumuzu alıp gittik. Sağolsun asistanı Zuhal Hanım tecrübesi ile cd leri kayda girdi. Gülen yüzü ile bizi karşılayan doktorumuz. Telekonferans üzerinden kendi ekibi ile filmleri değerlendirip kararını verdi. Bizi görüşmeye aldı. Acil ameliyat olmamız gerekiyordu. Ertesi günü 07.04.2020 Acıbadem Maslak ta kendimizi Oktar Beyin sihirli parmaklarına emanet ettik. 5 saatlik ameliyat sonrası odamıza gelip çok güzel ameliyat oldu demesi moralimizi düzeltti. Hergün kontroler ağrı sızı şikayet hiçbir şey olmadı. Gayet konforlu yatış süremiz oldu.

07.05.2020 Medikal onkolojide kemoterapi seanslarına başladık.(Aynı Hastanede) Şikayetimiz yok her şey yolunda. Sırada geçici kesemizin alınması var. Kısa sürede inşallah alınıp normale döneceğiz.

Eşim bana her gün teşekkür ediyor. Senin sayende diyor. Dr. Oktar Beye ne kadar teşekkür etsek azdır. Birçok kişiye tavsiye ettik. Bütün hastalara şifa dileriz.

Sevgili Doktorumuz Prof. Dr. Oktar Asoğlu’na sevgilerimizle.

Son söz

Hiç kimse için temenni edilemeyecek bir hastalığa yakalanmak büyük şansızlık ancak böyle doktorlara rastlamak da çok büyük ŞANS.

Saygılar.

Nurseli Durmaz