Nurcan DAL – 13.04.2020

  Değerli hocamız Prof. Dr. Oktar Asoğlu;

Hastalara göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve güler yüzlülüğünüzden dolayı size ve ekibinize teşekkür ediyoruz.

2019 yılı Aralık ayında kız kardeşimin rahatsızlığı sebebi ile Tekirdağ- Çorlu Devlet Hastanesi genel cerrahi bölümüne gittik. Kolonoskopi sonucu rektum kanseri tanısı konuldu. Fakat ameliyat için araştırma veya başka hastanelere gitmemizi söylediler. Tekirdağ Araştırma Hastanesinde Prof. Doktorlara muayene olduğunda doktorlar ameliyatı yapabileceklerini ancak kalıcı torba takacaklarını, geçici torba takıp, bağırsağı tekrar içeri almayı garanti veremeyeceklerini, ömür boyu kalıcı torbaya bağlı olacağını söylediler. Kız kardeşim kalıcı torba istemiyordu. Kafamız çok karışıktı. Bir taraftan kanserin üzüntüsü, diğer taraftan doktor arayışı vardı. Şaşkınlık içerisinde sadece düşünüyorduk. Nereye gideceğimizi, nasıl bir yol izleyeceğimizi bilmiyorduk. Sürekli internetten hem hastalık hakkında hem de iyi bir doktor bulmak için araştırma yapıyordum. Tesadüfen Oktar Hocamıza rastladım. İsmini hiç duymamıştık. Hakkında da hiçbir şey bilmiyorduk. TV kanallarına katılmış videoları vardı. İzledim ve güven duydum. Biraz araştırma yaptıktan sonra sekreterinden randevu aldım.

Doktorumuzun hastalarını güler yüzle karşılayan mütevazi bir kişiliği vardı. Kız kardeşimi muayene ettikten sonra ameliyatı kalıcı torba ile değil, geçici torba ile yapacağını söyledi. O anda hem sevindik hem de biraz tedirgindik. Hocamız tedirginliğimizi anlamıştı. Ona güvenebileceğimizi söyleyip bizlere moral vermişti. Yüksek bir güven ve moralle ameliyat günü alarak eve döndük.

Ameliyat için hastaneye yatışı yapıldı. Önce Allaha sonra hocamıza güveniyorduk. Hastanede bize sürekli moral veriyordu. Robotik cerrahi yöntemi ile yaptığı birinci ameliyat çok başarılı geçti. Bağırsak dışarı alınmış, torba takılmıştı. 3 Hafta sonra ikinci ameliyatı yine robotik cerrahi ile yöntemi ile yapılmıştı. Hocamız söylediği gibi torbayı içeri aldı. Gittiğimiz doktorların torbayı içeri alacaklarına dair garanti veremediği operasyonları Prof. Dr. Oktar Asoğlu hocamız başarı ile gerçekleştirdi. Allah ondan razı olsun. Kendine güvenen, işinin ehli, branşında üstün başarı sağlayan mükemmel bir cerrah, mükemmel bir insan, çok çok çok iyi ötesi bir doktor olan doktorumuz Prof. Dr. Oktar Asoğlu hocamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah ondan razı olsun. Tüm ekibine de teşekkür ediyoruz.

Nuran Dökme (Nurcan Dal)