Mehtap KAYA – 13.04.2020

  Merhaba, babacığıma hazımsızlık şikayeti nedeni ile yapılan endoskopi sonucunda mide kanseri tanısı konuldu. Bir hekim olarak başta ben olmak üzere tüm aile için oldukça zor bir süreç başlamış oldu, en zoru ise tedaviye nerede ve kim ile başlayacağımıza ivedilik ile karar vermekti. Çok şanslıyız ki Oktar hocamız ile sürecin en başında karşılaştık.

Yapılan tetkikler sonrasında  babam tedavinin ilk aşaması olarak 2 kür neoadjuvan kemoterapi aldı. Kemoterapi sonrası, PET sonucumuz ile hocamızın kapısını çaldık. Ameliyat olacak olmanın verdiği stresle girdiğimiz kapıdan, Oktar hocamızın engin bilgisi, tecrübesi, samimiyeti, güleryüzü sayesinde içimiz rahatlamış olarak çıktık. 4 Şubat 2020’de ameliyatımız gerçekleşti. Ameliyat sonrası hiçbir komplikasyon yaşanmadı ve 6. günde taburcu olduk. Kemoterapiye planlandığı şekilde 1 ay sonra tekrar başlandı. 

Babam bir hafta sonra son ilacını alacak. Tanı konulduktan sonra yaklaşık 6 ay geçti, mide kanseri tedavisinin en önemli aşaması olan cerrahinin dünya standartlarında bir titizlik ve mükemmeliyet ile yapılması sayesinde bundan sonra ki takiplerinin de iyi gideceğine yürekten inanıyorum.

Her şey için teşekkürler…

Mehtap KAYA (Yalçın KAYA)