Mehmet Salih AKTAN

“28 Aralık 2016’da kolonoskopi sonucu Rektum CA teşhisi konuldu. Dünyam başıma yıkıldı. Özel bir doktora gittim. İki tane küçücük evladım var. Biri sekiz aylık diğeri ise 2,5 yaşında. Onlara her baktığımda daha da üzülüyordum. Sanki nefes alamıyordum. Yaşım daha 37 idi. Kabullenemiyordum. En son Mersin’de üniversiteye gittim. Önce kemoterapi ve ışın tedavisi dediler. 1,5 ay ışın ve kemoterapi gördüm.

Tedavilerimin sonunda kalıcı torba olacak, makatı iptal edeceğiz dediler. Umutsuz ve çaresizce evime döndüm.

Eşime sonuç bu olacak dedim. Ömür boyu torbaya mahkum kalacaktım. Çok üzüldük ikimiz de. Benden habersiz baya araştırmış internetten. Oktar Asoğlu diye bir doktor var dedi. Baya başarılıymış. Çok methediyorlar. Bir şansımızı deneyelim dedi. Ama hiç umudum yoktu. Beni ikna etti.
Hemen o akşam İstanbul’da olan kayınpederimi aradım. Doktor beyin ismini verdik ve onlardan randevu almalarını istedik. Sadece sonuçlarımı o da bir görsün istedik. Derken karar verdim, İstanbul’a gitmeye. İyiki de gitmişim. Randevu aldık ve gittik. Oktar Bey’in güleryüzü, sevecenliği, çok olumlu konuşması bana baya moral verdi. Ve beni ameliyat edecekti. Birkaç gün sonra eşim ve çocuklarım da geldiler İstanbul’a.

18 Temmuz 2017 robotik ameliyatı oldum. Ameliyatım baya bir zordu ama başarılı geçmişti. Oktar Bey’e çok güveniyordum. Hastanede kaldığım süreçte sık sık beni kontrole geliyordu. Daha da moralimi yükseltiyordu. Çok şükür sonucumuz iyi huylu çıktı. Kalıcı torba takılmadı. Oktar hocamın elleri benim gibi hastalara şifa olur inşallah. 4 ay kadar koruma amaçlı kemoterapi gördüm. Tabi ki zor bir süreçti. Terapilerim bittikten sonra 2. Ameliyatımı 9 Ocak 2018’de oldum. Hamdolsun çabuk da toparladım. 9 ay bir zaman kayınpederlerimde kaldım. Akrabalarım çok destek oldular. Her zaman yanımdalardı. Allah onlardan razı olsun.

Kontrollerim devam ediyordu. Sık sık Oktar Hocamla karşılaşıyordum. Ona minnettarım. En son kontrollerimiz üç ayda bir denildi. Çok sevinmiştik. O gün bayramdı bize. Oktar Bey’e Zuhal Hanım’a da çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldular. Artık evimize dönecektik. Kendimi iyi hissedince Mersin’e döndük ailemle. Şu an her şey yolunda… Tabi ki 3 ayda bir kontrollerimiz devam edecek. Oktar Bey’den Allah’ım razı olsun. Rabbim uzun ömürler versin. Onu tüm sevdiklerine bağışlasın. Benim gibi olan hastalara Oktar Hocamı öneriyorum.

Herkese Allah’tan Acil Şifalar Diliyorum.

İyi ki varsın Oktar Asoğlu”