Mehmet KESKİN

“1955 İstanbul doğumluyum. Ailemle birlikte İstanbul’da yaşıyorum. Güzel ve iyi bir yaşandımız vardı.

2007 yılının Ağustos ayında basur rahatsızlığı şikayeti ile doktora gittim, yapılan tahliller ve kolonoskopi sonucunda bağırsağımda 6 cm tümör olduğunu öğrendim. Rektum kanseri olmuştum. Yıkıldığım gündü. O güne kadar aklıma hiç böyle bir şey gelmemişti. Hangi doktora gittiysem takılacak bir torba ile hayatıma devam edebileceğimi söylediler. En son ÇAPA hastanesinde bir doktor muayene etti ve beni çok iyi bir doktordur diye bahsettiği Oktar Asoğlu’na gönderdi.

Doktor Oktar Asoğlu ile ilk görüşmemizde karşımda egoları tavan yapmış bir doktor değil, bir melek vardı. Dosyalarımı inceledi ve bana torbasız ameliyatı gerçekleştirebileceğini söyledi. Umut bekleyen bir hastaya tam da beklediği sözleri söyledi.

Uzun bir yola girdik beraber. Önce kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördüm. Ben Oktar beye çok güvendim ve bu süreçte güvenmenin kazanmak olduğuna yürekten inandım. Ameliyatım çok başarılı bir şekilde tamamlandı. Hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum çok şükür. Ben 11 seneyi geride bıraktım. ÇAPA hastanesi dosyamı kaldırdı. Bu zor süreçte bana inanılmaz yardımları bulunan doktorum Oktar beyi kazandım. Hayatıma bir dost ekledim. Rabbim her şeyi gönlüne göre versin ve başımızdan eksik etmesin…

Saygılarımla”