Makbule YAĞMUR – 15.02.2021

  Merhaba Sayın Oktar Hocam

Öncelikle yaşadığım bu zorlu süreçte maddi ve manevi olarak verdiğiniz her türlü destek için sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarak başlamak istiyorum.

54 yaşındayım, yaklaşık 9 yıl önce meme CA’sı olmuş biri olarak doktorunuza güvenmenin tedavi sürecindeki önemini tecrübe etmiş biriyim. Yıllık kontrollerim için yaptırdığım tümör marker değerlerinin artması ve son aylarda artan karın ağrılarım üzerine İzmir’de 20.09.2020 tarihinde çektirdiğim Nükleer Pet’te Rektum orta kısımda yaklaşık 3.5 santimetrelik bir segmentte sol yan duvarda, yüksek düzeyde artmış olan fokal F-18 FDG tutulumu gösteren duvar kalınlaşması izlenmiş (maling?) Restoskopik baskı ve Histopatolojik önerilmesi üzerine vakit kaybetmeden çektirdiğim Kolonoskopi ve Rektum MR’da beni yeniden zorlu bir sürecin beklediğini öğrendim. Geçmişteki zorlu süreçten sonra vücudumun farklı yerinde nükseden bu hastalıkla nasıl mücadele edeceğimi düşündüm. İnternetten araştırmaya başladığımda yıllarca torbayla dolaşan, uzun süren ve zorlu tedavilerden bahsediliyordu. Aileme ve kızıma hissettirmemeye çalışsam da ilk defa çaresizlik duygusunu yaşıyordum. Kolay kolay pes etmesem de bu sefer bu çaresizlik duygusu daha ağır basıyordu. Doktor arayışındayken kendisi de sizin gibi doktor olan bir yakınımı aradım. Onun önerileri doğrultusunda hareket etmeye karar verdim. Bu arada ben İzmir’de ikamet ediyordum, kendisi hiç vakit kaybetmeden bütün sonuçları alarak İstanbul’a gelmemi ve mesleğindeki tecrübesine sonsuz güvendiğim Prof. Dr. Oktar Asoğlu’ndan randevu almam gerektiğini söyledi.

12.10.2020 tarihinde kliniğinize geldim. Daha kapıdan girerken sevgili Serap Hanım’ın ve Zuhal Hanım’ın samimi karşılamaları doğru yerde olduğumu hissettirdi. Daha sonrasında sizinle tanıştık, elimdeki tetkikleri incelediniz ve kendiniz de ekibinizle birlikte bazı tetkikler yaptıktan sonra samimi, içten, güven veren gülüşünüzle tedavi sürecimi tane tane bütün detaylarıyla anlattığınızda içimdeki çaresizlik hissi yok olmuştu. Nasıl olmasın ki? Bana kemoterapi yok, radyoterapi yok, torba yok, büyük kesikli ameliyat yok dediniz… Kliğinizden adeta uçarak ayrıldım.

20.10.2020 tarihinde planladığınız gibi LOPAROSKOPİK ANTERİOR REZEKSİYON AMELİYATI oldum. Çok değerli Oktar Hocam; size ve sizin nezdinizde Boğaziçi Kliniği’nizdeki ve Acıbadem Maslak’taki tüm ekibinize, ameliyat öncesi, hastanedeki süreçte ve sonrasındaki her aşamada gösterdiğiniz ilgiye, samimiyete, maddi manevi tüm desteğinize tekrar teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Sizin gibi başarılı doktorların ülkemizde olması biz hastalar için büyük bir önem taşıyor. İyi ki varsınız. Mayıs ayındaki kontrollerde görüşmek dileğiyle… Sağlıkla kalın, İzmir’den selamlar, saygılar…

MAKBULE YAĞMUR