İlhami ÖZDEN – 08.02.2021

  Değerli hocam PROF.DR. OKTAR ASOĞLU hastalarınıza göstermiş olduğunuz yakın ilgi, alaka ve güler yüzlülüğünüzün mesleki başarılarınızla da birleşmesi hem hastalarınızın iyileşmesine ve hem de hastaların hayata pozitif bakmalarına sebep olduğunuzdan dolayı başta size ve tüm ekibinize öncelikle teşekkür ediyorum.

2020 Mart ayında Diyarbakır’da Özel bir hastanede yapılan Kolonoskopi sonucunda patoloji sonucunun Rektum CA kanseri olduğu teşhisi konuldu. Radyoterapi (ışın tedavisi) ve Kemoterapi tedavisine başlanıldı, bu süreç sonunda ameliyat olmam gerektiğini, tümör anüse çok yakın olduğundan dolayı ömür boyu torbaya mahkûm olacağımın çok yüksek olduğu tarafıma iletildi. Torbayla yaşamanın zor olacağı düşüncesiyle hem bu hastalığı ameliyatsız yenmek ameliyat olacaksam eğer torbaya bağlı kalmamak düşüncesiyle başka doktorlara danışmak ve fikirlerini almak için biraz zaman istedim. İnternet üzerinden doktor araştırmaya başladım. İnternette “ Prof. Dr. Oktar ASOĞLU – Rektum Kanserinde Ameliyatsız …https://ru.oktarasoglu.com Prof. Dr. Oktar ASOĞLU; Rektum kanserinde ameliyatsız tedavi yöntemi Türkiye’deki öncü ve uygulayıcılarındandır. Gastrointestinal Cerrahi ve Robotik Cerrahi.” diye bir siteyle karşılaştım. Derhâl aramaya karar verdik. Bundan daha güzel ve sevindirici bir başlık olamazdı. Ben eşim ve Çocuklarım oldukça heyecanlı ve mutluyduk. Derhâl aramaya karar verdik ve aradık önümüze tüm hastalara ilk başta pozitif bir enerji veren Zuhal hanımla görüştük. Tüm bilgi ve belgelerimizle birlikte oraya gelmemizin gerektiğini söyledi. Randevu alıp Batman’dan İstanbul ’gitmeye karar verdik.

İstanbul’a gidip Oktar hocamla tanışıp ilk muayenemi oldum. Önce kontrollerle takip edeceğini bu arada birkaç seans daha Kemoterapi almam için yeni bir süreç başlattı. Bunun sonucunda iki üç kontrolden sonra ameliyatıma karar verdi. Yüksek bir yüzdeyle torbaya mahkûm olmayacağımı, daha iyi olacağım söylendi. Zaten Oktar hocamın insani ilişkilerinin üst düzeyde olması, hastanın moralini yüksek tutması, idealist bir insan olması ve Oktar hocama güvenebileceğim hissiyatını almam sebebiyle ameliyata karar verdim. Acıbadem Hastanesinde 03/11/2020 tarihinde kendisi tümörün bulunduğu bölgeyi alarak başarılı bir ameliyat yaptı. 19/11/2020 tarihinde de geçici olarak takılan torba ikinci bir ameliyatla alındı. Ayrıca, bu arada tüm hastane çalışanlarına da yakın ilgi ve alakalarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum Çok şükür iyiyim, tamamlanacak tedavilerimin sonunda daha sağlıklı olacağıma inandığım için hocam ve tüm ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ömür boyu sizlere minnettar kalacağım. İyi ki Oktar Hocama ulaştım ve ameliyat oldum. Şu an hafif birtakım ufak tefek sorunları yaşasam da bunun ileriki günlerde daha iyi olacağını belirtti. Sevgi ve saygılarımla..