Hayri DİZEN

“Sayın Hocamız Oktar Asoğlu ve Ekibine,
2014 yılı Ekim ayı idi. Eşim bağırsak enfeksiyonu oldu. Doktora gittik, kolonoskopi ve MR yaptırmamız söylendi. Bu tetkikler sonucunda rektumda kötü huylu bir tümör tespit edildi. İki büyük öze hastanede muayene oldu. Eşimin ameliyat olması gerektiği söylendi. Ameliyat bizim hiç tercih etmediğimiz ve istemediğimiz bir olaydı. Eşimin yaşı, tansiyonu ve gözlerinde optik nöropati olması bu isteksizliğimizin artçı sebepleri idi. Oğlum araştırmaları sonucunda, Liv Hospital’da değerli hocamız Oktar Asoğlu’nun bu konuda önemli, bilinen ve başarılı bir uzman olduğu bilgisini edindi. Sayın Hocamız, hastalığın ameliyatsız bir tedavi ile, yenilebilme ihtimali olduğuna bizi ikna edince, dünyalar bizim oldu. Allah’a sürekli dua ederek, bir ümitle tedaviye başladık.
Eşim 2 ay Radyoterapi gördü. Akabinde 4-5 ay kemoterapi tabletleri kullandı. Devamlı olarak, kontrol amaçlı kan tahlilleri yapıldı. Her ay Sayın Hoca’mıza muayeneye gittik. Onun güler yüzlülüğü, bu konuyu (rahatsızlığı) hafife alan tavırları, bizlere büyük moral ve çok yüksek güven veriyordu. Tabi ki bu süreci geçirmek hiç kolay olmadı. Sürekli kan tahlilleri, MR, tomografi gibi kontroller gerekiyordu. Bu sırada eşime ailecek destek olmaya çalıştık. Hakikaten Sayın Hocamızın dediği gibi oldu. 2016 yılında, her 3 ayda bir kontrollerimizi yapıyoruz. Allaha Şükürler olsun, Hocamızın emekleri başarılı oldu. Tümörün tedavi sonucunda kaybolduğunu gördük. Bu başarı, Sayın Hocamız Prof. Dr. Oktar Asoğlu ve Ekibi sayesinde gerçekleşti. Ayrıca, Liv Hospital Hastanesi’nin bu hastalığın tedavisi ile, ilgili tam teçhizatlı olması, maddi ve manevi açıdan büyük şans oldu.
3 ay sonra kontrolümüz var. Bu hastalık için, sabır, kuvvet, yaşama sevinci, metanet gerekir. Hocamızın tüm tavsiyelerine harfiyen uyduk. Ailece, Sayın Hocamız Oktar Asoğlu’na uzun ve başarılarla dolu bir ömür diler, sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
Saygılarımızla,
Hayri Dizen ve Ailesi.”