Hasta Yorumu

“Babama aralık 2016’da karın zarı tümörü teşhisi kondu. Onun öncesinde babam 2 yıl boyunca karın ağrısı şikayeti ile birçok doktora gitti ancak hepsi spastik bağırsak deyip spazm çözücüler verip gönderdiler. Bu süreçte tümör, babamın karın zarını ve birçok organını sarmış maalesef. Tümör teşhisi konulduktan sonra ilk arayışımız, babama cerrahi müdahale olup olamayacağı yönündeydi. İşte bu noktada yolumuz sayın Prof. Dr. Oktar Asoğlu ile kesişti. Kendisi ile görüşmeye gittiğimizde; içimizdeki umutsuzluğu sezmiş gibi babacan ve samimi tavırlarıyla öncelikle bize moral verdi. Sonrasında ise bize ameliyatın risklerinden bahsetmesine rağmen, kendinden emin tavrı ona sonsuz güvenmemizi sağladı. Bu güven içimizde o kadar büyük bir umut yeşertti ki ayakta kalmamızı sağladı. Ameliyattan önce babama “”cenk’e hazır mısın?”” Diye sormuştu Oktar hocam… Evet bir cenkti babamın ameliyatı ve ‘yaşam savaşçısı’ Oktar hocam sayesinde kazandık biz bu mücadeleyi.
Oktar hocamın emeğine değer biçilemez bu hayatta; biz ona olan minnettarlığımızı, onun için ettiğimiz dualarla dile getirebiliriz ancak. Bizim koca yürekli, babacan gülüşlü mucizemiz; iyi ki bu ülkede sizin gibi değerli doktorlarımız var. Sizin gibi bir evlat yetiştirdikleri için annenizin ve babanızın ellerinden saygı ve minnetle öpüyorum.
Hastanede kaldığımız süre boyunca, her an babam için koşturan ve onun attığı fırçalara bile tebessümle cevap veren Nazile, Zehra, Neslihan ve adını hatırlayamadığım diğer hemşirelere sonsuz teşekkürler…
Ayrıca yurt dışı hasta ilişkileri bölümünüzden Dilek hanıma teşekkür etmek istiyorum. Kendisi ile orada tanışmamıza rağmen, neredeyse her gün gelip babamın durumunu sordu ve bize güler yüzü ile moral verdi.
23.05.016 da ozel bir hastanede kolonoskopi sonucu makata 3.cm mesafede 9.cm ebatinda tumor tespit edildi ,patoloji sonucum rectum ca olarak tani konuldu.boyle soguk teshisi sulalemde hic duymadik ve yasamamistim.tanidigim bir doc.dr.g.cerrah operasyon sonuca devamlı torba tasimam kesin dedi.
Ve bana syn.prf.dr oktar asoglu,na gitmemi önerdi, dr.oktar asolu,nu ilk görüşümde bana güven verdi.bana verdiği tüm tedaviyi arfiyen uyguladim.
Ve.22.12.016,dakapali (robotik )operasyonum yapıldı ve 4.gün sonra taburcu oldum.
Beni önce kanserden sonra kalıcı torbadan kurtaran syn.prf.dr.g.cerrah oktar asoglu,na ve anestesi dahil tüm ekibine nefes aldikca dualarımi ve minnettarligimi saygilarimla sunarim. Not..:tibbi başarısının dışında insani yaklaşımı sahsim için degil tüm hastalarina kapidan degil candan şikayet sormasi kanser olan bir hasta icin ne oldugunu yasayan bilir.
Böyle bir degerli insanı dogurup milletimize ve vatanımıza hayırlı evlat yetistiren annenin ellerinden öper iken , Derdine care arayan tum hastalara tanrim acil şifa versin merhametli ve iyi insanlarla karşılaşmasını nasip etsin.
Saygılarımla,”