Gülcan FİDAN

“2007 senesinde Rektum Ca teşhisiyle rahatsızlığımı öğrendim. Bu benim için adeta bir yıkım olmuştu… 4 ay (8 seans) kemoterapi tedavisi gördüm. Tedavi sırasında kemoterapi odasında diğer hastalardan Oktar ASOĞLU adını sürekli duydum. Adeta bir kurtarıcıdan bahsediyorlardı. Oktar hocanın işinde ne kadar mükemmeliyetçi ve titiz olduğu, hastalarıyla daima pozitif bir şekilde sanki aileden biri gibi onları önemseyerek konuştuğu ve motive ettiği söyleniyordu. Onkolog doktoruma doktorumu değiştirmek istediğimi ve Oktar ASOĞLU’na ameliyat olmak istediğimi söyledim. Önceleri karşı çıktı, fakat zorla da olsa kabul etmek zorunda kaldı. Çünkü hasta ve yakınları ameliyat olacağı doktoruna güven duymalıdır. Hasta bunu hissetmezse zaten baştan kaybetmiş sayılır… Bizler bu hastalığı benimle tanıyan, eşim ve yakınlarım bazı anlarda destek olacak bir doktor sesi duymak istediler. Hasta zor durumda ateşleniyor kötü diye birkaç kez aradıklarında doktor onları önemsemez şekilde cevap verirse, bunları yaşayacaksınız, bir tek sizin hastanız yok devamlı gelmeyin aramayın derse, bu hastayı ve yakınlarını olumsuz etkiler ve başka doktorlar arayışı içine girersiniz.

Oktar hocadan önceki doktorum bu şekilde davrandığı için bunları biliyoruz. Bizde böyle oldu ve iyikide olmuş ki o müthiş kurtarıcımı, bana 2. Hayatı sunan zorlu ve muhteşem ameliyatlarımı yapan Oktar hocama rastladım. İlk izlenim her zaman önemlidir. Kemoterapi tedavi sonrası Patoloji sonuçlarını Oktar hocama gösterdiğimizde 3. Evrede zor durumda olan bir hastaya bunu hiç sezdirmeden o tatlı gülümseyişiyle ooo bu nedir ki çok basit bunu biz hallederiz diyerek tahtaya elini vurdu ve benim çok rahat olmamı söylemişti. Bu sözleri duyduğumuzda eşim ve ben tamamdır doğru yerdeyiz dedik. Ameliyat gününden bir gün önce yatış işlemlerim yapılırken bekleme salonunda beklerken Oktar hoca o gün ameliyat ettiği hastanın yakınlarına bilgi verirken hasta yakınları feryat figan ağlıyor ve bağırıyorlardı. Bu beni doğal olarak olumsuz etkilemişti, ağlamaya başladım. Oktar hocam o kalabalıktan benim durumumu görerek yanıma gelip ağlanacak bir durum olmadığını her şeyin çok güzel geçti, Benim ameliyatında güzel geçeceğini söylemişti. Hatta asistanların odasına götürüp karşılıklı çay içerek benimle bir psikolog gibi konuşarak benim moralimi düzeltti. Ben büyük bir merakla ameliyatın ne kadar süreceğini sorduğumda, sen bunları kafana takma sanki tatile gidiyormuşsun gibi düşün, biz hallederiz dedi ve gerçekten de öyle oldu.

Oktar hocamdan yüz bin kere Allah razı olsun ki ona rastlamışız, size ne kadar teşekkür etsem dualar etsem azdır… Hangisini anlatayım ki Oktar hocamın bana yaptığı iyiliklerin. Cuma günü sabah 07.30 da Ameliyata girdim, öğlen 13.30 da Ameliyattan çıktım. Oktar hocam eşime ve yakınlarıma ameliyat hakkında bilgi verdikten sonra İzmir de kongreye gitmiş ve ben hasta psikolojisiyle hiç iyi değilim gece saat 00.10 kapı çalındı ve Oktar hocam kapıdan girdi o her zamanki pozitif gülümseyişiyle Ameliyat ettiği hastalarını Uçaktan indikten sonra durumlarını bakmaya gelmişti… Ve benim burnumdaki nefes alıp vermemi zorlaştıran hortumu çıkardı ve o geceyi rahat geçirmemi sağladı. Dahası da cumartesi sabah gene tatil dememiş saat 09.00 gene hastasını kontrole geldi. O da yetmedi Pazar sabah 10.00 tatil demeden gelip nasıl ilgili olduğunu gördüm. Ameliyatlardan sonra ben Allah’ıma şükürler olsun ki OKTAR ASOĞLU ve ekibi sayesinde 8 senedir yaşamımı gayet iyi bir şekilde sürdürüyorum ve Allah ömür verdiği sürece sürdüreceğim inşallah…

Diyeceğim odur ki bu hastalıktan ölünmüyor hemen umutsuzluğa kapılmayın mücadeleyi bırakmayın hayata hep olumlu ve pozitif bakın, moralimizi daima yüksek tutmalıyız. Tabi bu arada hastayla ilgilenen yakınlarınızda daima moral verici olmalıdır, umutsuz ve negatif insanları hayatınızdan çıkarın ve olabildiğince pozitif olun… Bana yaşamamdaki en büyük şansı veren ve ikinci hayatı yaşamamı sağlayan öncelikle Allahıma binlerce şükürler olsun. Hayatımda mesleğini mükemmel yapan ve Hastalarıyla yakından ilgilenen ve büyük moraller veren o pozitif insanla Oktar hocamla iyiki tanışmışım. Teşekkürler Oktar ASOĞLU HOCAM başarılarınızın bitmemesi dileğiyle sonsuz sevgilerim ve saygılarımla.”