Fatma SARI

“74 yaşındaki annemizin, elime bir şeyler geliyor, bende sanırım hemoroid var, diye başlayan sağlık sorunu, çok iyi doktor diye gittiğimiz bir hekimin! sadece yaptığı bir muayeneyle rektum CA demesi ve yine başka bir doktorun ameliyat sonrası torba bağlanacağını ve hayatına bu şekilde hayatına devam edeceğini söylemesiyle mutsuz şekilde başladı.

Konulan bu teşhis sonrası tekrar işinin ehli doktor arayışına girdik.

İnternette yaptığımız araştırmada ise Prof.Dr.Oktar Asoğlu’nun söyleşilerine,basındaki yazılarına ve tedavi ettiği hastaların yorumlarını rast geldik.

Sn.Oktar Asoğlu’nun Liv Hospital’da bulunduğu dönemdi.2017 Nisan ayında hemen kendisinden randevu talep ettik.

Heyecanla kendisini beklerken gözlerinin içi gülerek yanımıza Oktar Hoca geldi. Annemi ve bizi dinledikten sonra annemi muayene etti.Muayene sonrası bize verdiği pozitif enerji ,moral ile ne kadar doğru yerde olduğumuzu bir kez daha anladık.

Annemize hemen ameliyat olması gerektiğini her şeyin daha iyi olacağını, daha konforlu bir hayat süreceğini, korkmamamızı söyleyerek önce annemi ve sonra bizi ertesi gün yapılacak ameliyata anında karar vermemizi sağladı.

Ancak, Anestezi kontrolünde annemizin kontrol altında tutulan beynindeki anevrizmasından bahsedince ertesi gün yapılacak ameliyat ertelendi. Ameliyat için riskli bir durum olabileceği için öncelikle anevrizma tedavisinin yapılması gerektiği belirtildi. Her şeyde bir hayır vardır diyerek; yolumuza devam ettik. Annemizin, 18 Ağustos 2017 tarihinde yapılan kapalı beyin anevrizma ameliyatı ve 4 aylık İyileşme dönemi sonrası, 26 Ocak 2018 tarihinde tekrar Sn.Oktar Asoğlu’nun Maçka’daki muayenehanesinde buluştuk.

Muayene sonrası, ertesi gün Sn.Oktar Hocam annemizin rektum ameliyatını yaptı. Ameliyat sonrası yine en samimi sevecen hali , yüksek enerjisi ile ameliyatının çok iyi geçtiğini söyleyerek bize dünyaları verdi. Annemiz çok şükür, çok iyi.Bir gün hastanede kaldık.Korktuğu torba bağlanması olmadı. Ameliyattan sonra hemen oturmaya da başladı.

Biyopsi sonucuda çok şükür temiz çıktı. Size güvenmekle ne kadar doğru karar vermişiz. Allah sizden ve ekibinizden razı olsun Hocam.

İşinin ehli, işinin 1 numarası, önceliği hastasının derdine derman olmak olan, maddiyata asla önem vermeyen, mütevazi, iyi kalpli, insancıl, hasta ve yakınının ruh halini çok iyi analiz eden ,değer veren, bu sözlerin daha fazlasını hak eden Sn.Prof.Dr.Oktar Asoğlu, iyi ki varsınız, iyi ki sizinle tanıştık.Sizde hep iyilerle karşılaşın,yolunuz açık olsun. Allah sizden razı olsun. İçtenliğinizi samimiyetinizi asla ve asla unutmayacağız.

Sayglarımızla,

Hasta Fatma Sarı’nın çocukları; Serpil, Emine, Nezahat, Ahmet SARI ”