Eyüp AKBENİZ – 12.08.2020

  Denizli’de yaşayan babamın kolon kanseri olduğunu, kanserinin karaciğere metestaz yaptığını öğrendiğimizde aile olarak ilk defa bu kadar ciddi bir hastalıkla yüzleşmek zorunda olmamızın verdiği zorluğu hissettik.

Aldığımız görüş, karaciğerdeki metestaz sebebiyle ameliyat seçeneğinin mümkün görünmediğini işaret etmekteydi. Bu sırada en büyük şansımız daha önce bir yakınımızın tedavisini üstlenen Oktar Hoca’mızın adının zihnimizde yer etmesiydi. Bu nedenle vakit kaybetmeden Oktar Hoca’mızın yardımcısı Zuhal Hanım’a ulaştık. Zuhal Hanım’ın yardımlarıyla Oktar Hoca’mızdan aldığımız görüş tedavide yeni bir yol açmıştı.

-Bu vesileyle İstanbul’a geldiğimizde yine Oktar Hoca ve ekibinin destekleri sayesinde hızla gerçekleştirilen tetkiklerin ardından ameliyatın mümkün olduğunu duyduğumuzda hiç tereddüt etmeden bir gün sonra babamın operayon geçirmesini ve operasyondan sonra süratle sağlığına kavuşmasını sevinç içerisinde izledik.

Ailece hasta ve doktor ilişkisinin hem insani boyut açısından hem de mesleki uygulama açısından ne kadar önemli olduğunu bu süreçte deneyimleyerek öğrendik. Bu deneyimin içinde kendimizi bilgi, tecrübe, yoğun çalışmanın harmanlandığı bir güven içinde hissettik.

Bu güvenden yola çıkarak, ailece; başta Oktar Hoca’mız olmak üzere, bütün çalışanlarına da en içten duygularımızla teşekkür ederiz.

Eyüp Akbeniz ve ailesi