Dürdane DİRMİT – 07.07.2023

Ben Durdane Dirmit’in kızı Yağmur.

Anneme Aralık 2022 yılında patoloji sonucuna göre Rektum kanseri teşhisi kondu tümör boyutu 6 cm ve makata 2 cm uzaklıktaydı.

Yaşadığımız şehir olan İzmir’de tedavi süreci başlamıştı. İlk önce ışın tedavisi ardından ise 1 kür kemoterapi gördü. Sonrasındaki kontrollerde ise tümör 1.4 cm ye düşmüştü fakat İzmir’deki doktorlar ameliyat olduktan sonra ne olursa olsun ömür boyu torba ile yaşayacak dediler. O gün dünyamız başımıza yıkılmıştı farklı doktorlara gittik fakat sonuç değişmemişti ve her seferinde daha büyük hayal kırıklığına uğradık.

Sonrasında ise internetten araştırma yapmaya başladım. Sayın hocamız Oktar Asoğlu’nu buldum. Sitedeki tüm yorumları okuduk ve inanamadık. Bir umut için İzmir’den randevu alıp İstanbul’a hocamızın kliniğine geldik hocamızın güler yüzlülüğü, pozitifliği, mütevaziliği inanın anlatılamaz derecede. Ve artık annem muayene olmuştu.

Hocamız anneme “Seni bu hastalıktan kurtaracağım ve torbayla yaşamayacaksın.” dedi. Dünyalar bizim olmuştu. Tüm süreci o kadar güzel anlattı ki bize bir umut için geldiğimiz hocamız derdimize derman olacaktı.

İlk ameliyatımızı muayene gününden sonraki gün olduk ve her şey tam istenilen gibi oldu. Hocamızın ve ekibinin maharetli elleri, güler yüzlülüğü, herkese karşı ilgileri içimizi çok rahatlatmıştı.
10 hafta geçici torba ile yaşadıktan sonra şimdi 2.ameliyatımızı olduk. Annemin torbası alındı ve her şey yolunda.

Bu yazıyı hastane odasından yazıyoruz ve çok büyük teşekkür ediyoruz.
İnanın burada övüldüğünden kat ve kat daha fazlası hocamız ve ekibi.

Buraya gelene kadar çok zor süreçler geçirdik ama hocamızın eline, emeğine, yüreğine, bilgisine sağlık. Her şey için sonsuz teşekkürlerle…


Dürdane DİRMİT