Dinçer EREN – 13.03.2019

“2018 haziran ayında 4.evre kolon ca tanısı alan eşimin olmaz denilen ameliyatını gerçekleştiren sevgili Oktar Hocam.

12 kür planlanan kemoterapi süreci başlamış ve 6 kürü tamamlanmıştı. Yapılan çekimler sonucunda stabil ameliyat olmaz denilmişti. Oğlum ve benim içimiz içimize sığmıyor durduğumuz yerde duramıyorduk. Hastalık süreci ile ilgili sürekli internette araştırmalar yaparken Oktar Hocayı görmüştüm. Sürekli aklımın bir kenarında tuttumuştum onu ama ulaşamayız gibi de düşünmüştüm kendimce. Birgün böyle beklemekle olmaz diyerek çevirdim numarayı. Telefonda Zuhal Hanım içten ve samimi, dinledi anlattıklarımı eşimin tetkiklerini istedi Oktar Hocaya göstericem dedi. Ertesi gün aradı ve Oktar Hoca eşinizi görecek dedi. Dünyalar benim olmuştu. Zar zor da olsa eşimi ikna ettim ve gittik. İlk randevudan aklımda kalan Dr.Muayenehanesi değilde ev ortamı gibi sıcak bir ortam, Oktar Hocanın içten tebessümü ve bir hastasına “Hadi Bakalım Koskaca Hastalığı Ameliyatsız Atlattın” deyişi hastanın Oktar Hocanın boynuna sarılması. Dr. Ve hasta birbirlerine sarılmış seviniyorlardı. Şaşırmıştım. Eşimin tüm dosyası en ayrıntılı şekilde incelendi, Oktar Hoca ameliyat olmak istemeyen eşime bunun gerekliliğini samimi yaklaşımıyla anlattı anlatırken insana verdiği güven duygusu sayesinde eşim ikna olmuştu. Kasım ayında yapılan PED çekimi sonrası, randevuya geç kaldığımız halde bizi bekleyerek çekimleri değerlendiren Oktar Hoca ve Sevgili Handan Hoca bize güzel haberi vermişti. “Ameliyat Zamanı Gelmiş” Sevinçten gözyaşlarına boğulan ben, Oktar Hocanın samimi ve sıcak tavrıyla eşime sarılması, Handan Hocanın benide ağlatacaksın deyişi aklımda kalanlar.

Eşimin Kemoterapi aldığı hastanedeki Dr.a durumu anlattığımızda bunun çok zor olduğunu dosyayı konseye sunacağını söyledi. Konseyden çıkan karar. “Biz bu ameliyatı yapamayız. Ameliyata uygun değil.”

Oktar Hocam olmaz denilen Ameliyatı 20 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirdi ve çok iyi bir zamanda ameliyatın gerçekleştiğini söyledi.Hastanede hastalarını hafta içi hafta sonu ve ihtiyaç duydukları her an görmeye gelen, ameliyatın 5.gününde eşimi eve yürüyerek gönderen, her zaman ulaşılabilir, günün her saatinde enerjik ve dinamik, hastalarını seven, samimi yaklaşımıyla bunu hissettiren böylede Dr. Varmış dedirten Sevgili Oktar Hocam;

Ben ve ailem size minnettarız. Allah “Yarabbi bizi işinin ehli Dr.larla karşılaştır” diyerek ettiğim duaları kabul etti. Allah yolunuzu açık etsin, hayatlara dokunan elleriniz dert görmesin.

Kimsenin düşmesini istemem ama bu sıkıntıya düşmüş olanlar, bir an dahi tereddüt etmeden gidebileceğiniz Dr. “Prof.Dr.Oktar ASOĞLU”

Bizi Oktar Hocayla karşılaştıran Allah’a sonsuz şükürler olsun. ”