Ali ÖZOCAK

“2013 yılının on birinci ayı, bir kontrol sonucunda kolon kanseri olduğumu öğrendim. Hiç beklemediğim bir sonuçtu. Altmış sekiz yıllık hayatımda iyi beslendim. Düzenli spor yaptım. Düzgün bir aile hayatım oldu. Stresli bir işim vardı fakat kanser olacağım aklımın ucundan dahi geçmezdi.

Yapı olarak çok araştırmacı biriyim. Araştırmalarım sonucu kolon kanseri konusunda belli başlı bazı isimlere ulaştım. Randevu aldım ve herbiriyle görüştüm. Son görüştüğüm isim Prof.Dr.Oktar Asoğlu idi. Çok etkilendim. Detaylı ve anlayabileceğim şekilde hastalığımı anlattı bana. Son derece güler yüzlü, psikolojimi anlayan, çok kibar ve çok mütevazi idi. Kararım Oktar Bey’le şifa aramak yönünde oldu.

Hemen PET taraması, MR ve kan tahlillerim yapıldı. Kolon kanserimin karaciğerime de dağınık bir şekilde metastaz yaptığı tespit edildi. Oktar Bey’in programı doğrultusunda bir yıl sürecek olan tedavi sürecim başladı. Bu süreçte defalarca kemoterapi gördüm; karaciğer ve kolon için iki ameliyat geçirdim.

Evet, çok yoğun ve yıpratıcı bir tedaviydi. Fakat her şey olumlu bir şekilde ilerledi. Liv Hospital benim için bir şifa merkezi oldu. Bütün sıkıntılarım hastane içerisinde çözüldü. Çok değerli bir ekiple çalışan Oktar Bey, her iki ameliyetımda da her gün kontrole geldi, tedavi sürecimle yakından ilgilendi. Evde olduğum dönemde de ne zaman ihtiyacım olsa bir telefonla aydınlatıldım. Her zaman ilgi gördüm, gerekli cevaplara ulaştım.

Bugün bir yıl süren tedavi sürecimin sonuna ulaşmış durumdayım. Şu an son derece sağlıklı bir şekilde iş hayatıma devam ediyorum.

Sn.Prof.Dr.Oktar Asoğlu… Çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. İyi ki sizi tanıdım. Sizin gibi insanların varlığı büyülü bir umut veriyor bizlere. Umarım daha uzun yıllar boyunca şifa dağıtmaya devam edersiniz.”