“Rektum Kanseri’ nde Ameliyatsız Tedavi Mümkün mü?” Sempozyumu gerçekleşti

“Rektum Kanserinde Ameliyatsız Tedavi Mümkün mü” Sempozyumunun 2. ve 3. gününde tıbbi gelişmeler ve yenilikler masaya yatırılarak hekimler tarafından tartışıldı.
ABD’ nin önde gelen kanser merkezlerinden Memorial Sloan Kettering Cancer Center’ dan gelen Prof. Dr. Philip Paty ve Liv Hospital Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu önderliğinde gerçekleştirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve 2 gün süren sempozyumun tıbbi tarafında ise yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere yaklaşık 250 hekim katıldı. Sempozyum, vakalar üzerinden ve yeni gelişmelerin tartıştığı interaktif bir platformda ele alındı.
Liv Hospital olarak dünyaca ünlü kanser merkezi Memorial Sloan Kettering Cancer Center (MSKCC) ile 5. Sempozyumumuzu bitirmenin mutluluğu ve gururu yaşıyoruz. Bilime ve insanlığa katkıda bulunan bu tarz büyük bir organizasyonun devamlılığının sağlanması ayrı bir emek ve bakış açısı gerektiriyor.
Liv Hospital olarak kurulduğumuz günden beri misyonumuz “İnsanların, sağlığının korunması, hastalandığında ise iyileşmesi için fark yaratan bir hizmet sunmak.
Bu yüzden de yeni sempozyumlar için çalışıp üretmeye devam edeceğiz…