Kolorektal Kanserli Hastalara Kişiselleştirilmiş Yaklaşımlar” sempozyumu gerçekleştirildi

TÜM DÜNYA CERRAHLARININ GÖZÜ KULAĞI CANLI YAYINLANAN BU OPERASYONDAYDI!

30 ÜLKEDEN 400 CERRAH, TÜRK DOKTORUN CANLI OPERASYONUNU İZLEDİ

PROF. DR. OKTAR ASOĞLU, 31 Ocak-1 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılan “Kolorektal Kanserli Hastalara Kişiselleştirilmiş Yaklaşımlar” sempozyumunda, Türkiye’den ve 30 ülkeden gelen ünlü cerrahların önünde canlı cerrahi ile kanserli bir hastaya robotik cerrahi uyguladı. “Kolorektal Kanserli Hastalara Kişiselleştirilmiş Yaklaşımlar” konu başlıklı sempozyumda kolorektal kanserler, kalın bağırsak, rektum ve karaciğer metastazları A’dan Z’ye ele alındı. 31 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek sempozyuma Liv Hospital Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Oktar Asoğlu ev sahipliği yaptı.

Dünyanın dört bir yanından gelen cerrahlar canlı izledikleri robotik cerrahi operasyonuna interaktif olarak katılıp, Prof. Dr. Oktar Asoğlu’na sorular yönelttiler. Bu eşsiz deneyim, canlı robotik cerrahi girişimi konferans salonuna özel bir görüntüleme sistemi ile anında yansıtılarak izlendi.

“Kolorektal Kanserli Hastalara Kişiselleştirilmiş Yaklaşımlar” sempozyumu hem halka açık olarak hem de hekimlere yönelik iki aşamada gerçekleştirildi. “Kanser Depremine Karşı, Kolonlarınızı Sağlama Alın” konu başlığıyla halka açık olarak düzenlenen bölümü, 31 Ocak Cuma günü, saat 09.30-11.30 arasında yapıldı. Liv Hospital Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sempozyumda Liv Hospital Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Oktar Asoğlu’nun yönetiminde, dünyanın önde gelen hekimleri kolorektal kanserlerle ilgili son gelişme ve tedavi yöntemlerini anlattı. Ardından soru- cevap bölümüne geçildi.

Cerrahlığı kişisel terziliğe benzeten Prof. Dr. Oktar Asoğlu, “Cerrahlar her hastanın bedenine, yaşam tarzına, genetiğine uygun operasyon gerçekleştirmek zorundadır. Bu kişiye özel terzilik gibidir. Bu canlı yayında da, kişiye özel bir operasyon gerçekleştirerek, bunu dünyanın dört bir yanından gelen ünlü cerrah meslektaşlarımla paylaşacağım” dedi.