Ruhi UYSAL – 26.08.2022

  Merhaba Prof. Dr. Oktar Asoğlu ve Ekibi
Sindirimde olağandışı bir şeyler hissetim ve doktora gittim. Kolonoskopi patoloji aşamasından sonra rektum kanseri olduğumu öğrendim. Çok zor bir durumdu doktorum hemen pet çekilmesi ve onkoloji tedavisine başlanması gerektiğini söyledi. Ardından pet çekildi hemen rektum kanserinde standart ışın ve kemoterepi tedavisine başlandı. Herkes gibi farklı doktorlara gittim. Bu tedaviden sonra ameliyat olmam gerektiği, torba takılacağı ameliyat ve patoloji sonucuna bağlı olarak, torbalı ya da tekrar kapama ile normal olabileceği ama söylendi. Herkes gibi farklı doktorlara gittim.

Araştırmalarım beni Prof. Dr. Oktar Asoğlu’na götürdü. Hocam ışın tedavin bitince gel dedi. Gittim ışınlardan sonra moralim bozun adeta ışınlarla kapkara olmuştum. Hocam tetkiklere baktı seni ben her durumda normal şekilde torbasız yaşatırım can sıkacak bir olay yok rahat ol hele bir MR görelim dedi. O kadar çok sevindim ki bunu ancak yaşayanlar anlar. Prof. Dr. Oktar Asoğlu MR çok iyi hiçbir iz yok seni ameliyatsız tedavi edeceğiz önerisinde bulundu. Prof. Dr. Oktar Asoğlu ve ekibinin yönlendirmesi ile 6 kür kemoterapi tedavisini bulunduğum şehirdeki bir hastanede aldım. Kontrol için Oktar hocam ve ekibinin belirlediği zamanlarda İstanbul’a gittim.

1999-2022 tam 3 yıl oldu Prof. Dr. Oktar Asoğlu ve ekibinin çalışmalarıyla bu güne geldim çok teşekkür ederim.

Prof. Dr. Oktar Asoğlu, yıllarca çalışarak, okuyarak, araştırarak, bu birikimimizi bizlerin tedavisine için kullanmanız, nasıl takdir edilir nasıl söylenir tarif bile edemiyorum….

Ruhi UYSAL