Fatih ER – 30.10.2018

“Çok değerli, Sayın Oktar hocam ;
Öncelikle tedavi başlangıcında ve sürecinde en güçlü şekilde her türlü moral ve motivasyon desteğinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim.
Eylül 2016 sonunda Rektum bölgesindeki ağrılar, büyük abdest de sıkıntıların artması ve kısmen de rektumdan büyük abdeste kan izleri olmasından dolayı Rektoskopi-TOMO-MR ve PET-CT den sonra rektum da kitle tespit edildi.
Konya’da ikamet ettiğimden dolayı bu teşhisi ilk olarak abim; Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Cemil ER yapmıştır. Türkiye ve Dünya genelinde yapmış olduğumuz araştırmalar, uzman cerrahlar ile temaslarımız sonucunda tüm işaretler rektum bölgesinin ameliyatsız tedavisi konusunun duayeni Oktar hocayı işaret etti.
Oktar hoca ile görüşmelerimizde Rektum konusunda bu hastalığa ait bugüne kadar yapmış olduğu ameliyatlar ve son yıllarda ameliyatsız rektum tedavisin de elde ettiği klinik bulgular sonucunda benim Ameliyatsız olarak tedavi olabileceğimi ve belirli sürelerde tedavi protokolü ile ileri zamanlarda tekrar nüksetmemesi için kontrol altında alınabileceği söyledi.
Tabi ki ilk başlarda çok fazla inanamadım. Ama zaman geçtikçe ( Tedavi sürecim toplam 5-6 ay sürdü ) şikayetlerimin azaldığını gördüm. bu zaman içerisinde hocamın yüksek moral ve motivasyonu tedaviye daha fazla olumlu etki yaptı.
Özellikle kanser başta olmak üzere en küçük hastalıklar da temel tedavi moral ve motivasyon. Tedavinin başarılı olması için Üç saç ayağını sağlam olması gerekmektedir.
1. Erken teşhis
2. Doğru Hekim
3. İnanç-Moral-Motivasyon
Bu süreç içerisinde kadınların ve erkeklerin 40 yaşından itibaren yılda en azından iki defa bir rektoskopinin ve ileri zamanlarda ise kolonoskopinin yapılması erken tanı için olmazsa olmazıdır. İleri yaşlar da yaşam konforu için gereklilik arz etmektedir.
Halen belirli zamanlarda kontrol tedavilerim Oktar Hocanın kontrolünde bir protokol tedavi çerçevesinde devam etmektedir.
Bu zaman içerisinde ve şu anda da; işlerime devam etmekteyim, yaşam kalitemde her hangi bir olumsuzluk yaşamadım ve halen de yaşamıyorum.
Oktar hocama sonsuz şükranlarımı sunarım. Ayrıca dualarımda Oktar hocanın her zaman yeri var; Allah ondan razı olsun. ”