Ahmet UYSAL

“2017 Mayıs ayının son günlerinde dışkıda çok hafif bir kanama ile başlayan muayene, kolonoskopi, emar, tomografi neticesinde konan teşhisin ardında kara günlerin başladığını düşünmeye başladım.

İlk teşhisi koyan doktorun radyoterapi ile rektumda bulunan tümörün küçültülerek ameliyat edilmesinin zorunlu olduğunu, riskli bölgede olduğu için ameliyat bölgesinin iyileşmesine kadar kolostomi torbası ile yaşayacağımı daha sonra ikinci bir operasyonla bağırsağın normal işlevine döndürülebileceğini söylemişti. Velhasıl benim için uzun ve sıkıntılı bir süreç kaçınılmaz gibi görünüyordu.

Vakit geçirmeden, ani bir kararla başka doktorların da görüşlerini almaya karar verdim. Kolonoskopi, emar, tomografi, ve patoloji sonuçlarını başka doktorlara da göstermek için aldığımda tüm bu tetkikleri yapan hastanenin Radyoloji Bölümü başkanı, başka doktor ismi vermeden Oktar Hoca’ya mı göstereceksiniz dediğinde hayatımın bu kadar değişeceğini düşünmemiştim. İyi ki de gitmişim, iyi ki de Allah Oktar Hoca’yı karşıma çıkarmış.

Doktorluğunun yanında candan bir dost, pozitif düşünceleri ile insana moral veren, güç veren, güven veren adeta bir yaşam koçu. Muayene odasına gelen her hastasına dostça sarılan aileden biri. Cerrah olmasına rağmen ameliyatsız de tedavi olanaklarının var olduğunu hastalarına açık yüreklilikle söyleyen ve bu uğurda mücadele eden biri. (Ben de açık yüreklilikle söyleyebilirim ki en ufak bir durumda cerraha gittiğinizde ameliyatın kaçınılmaz olduğunu hatta gerekmediği halde ameliyat yapıldığını biliyoruz)

Kolorektal alanda kendini kanıtlamış, yurt içinden ve yurt dışından gelen hastalara şifa veren Türkiye’nin yetiştirdiği bir numaralı cerrahı olan Prof.Dr. Oktar Asoğlu, rektumdaki tümörün ameliyatsız da tedavi edebileceğini söylediğinde dünyalar benim oldu. Onun sayesinde ameliyatsız bu illeti vücudumuzdan söküp attık. Oktar Hoca ile karşılaşmamış olsaydım hayatımın rotasının nasıl olacağını şimdi düşünmek bile istemiyorum.

Prof.Dr.Oktar Asoğlu iyi ki sizi tanımışım. Oktar Hocam iyi ki varsınız. Başarılarınız daim olsun. Size ve ekibinize sonsuz teşekkürler.”